Facebook nenecháva nič na náhodu a svojím najnovším krokom potvrdzuje, že to so svojou video platformou Facebook Watch myslí skutočne vážne. Kim Kardashian totiž odpremiérovala svoju novú, 10-dielnu komediálnu show „You Kiddin’ Me“ 22. septembra, a to exkluzívne práve na Facebook Watch.

Ale poďme na to postupne. Jedna z najväčších online osobností sveta, celým menom Kim Kardashian West, ktorej konto na Instagrame je podľa oficiálnych štatistík šieste najväčšie na svete (takmer 120 miliónov sledovateľov) už dávno presiahla svoj tieň TV reality hviezdy a stala sa z nej mega úspešná biznismanka. Jej nová online show je toho jasným dôkazom, nakoľko sa stáva prvým prémiovým obsahom novej video platformy Facebook Watch.

Veď posúďte sami a nenechajte si ujsť ani vy, známymi osobnosťami prešpikovanú show, ktorá platforme Facebook Watch dáva úplne nový rozmer a smerovanie. Sledujte prvé tri epizódy len tu:

https://www.facebook.com/youkiddinme

Viete si predstaviť, že časom pribudnú exkluzívne online relácie a zábavné programy aj na našom slovenskom trhu? Bude to napríklad práve dvojica Sajfa & Veronika Ostrihoňová, ktorí prinesú nový, exkluzívny obsah do tejto video platformy? Alebo to budú slovenskí youtuberi ako Gogo alebo Expl0ited, ktorí opätovne objavia čaro Facebook-u a novú príležitosť, ktorú prináša?

Po nedávno spustenej IGTV tento rok je Facebook Watch druhým výrazným míľnikom v digitálnom svete, ktorý zásadne mení pohľad na sledovanie online videí. To, či sa z tejto video-platformy na najväčšej sociálnej sieti stane reálna konkurencia a zároveň hrozba už etablovaných platforiem ako YouTube, Netflix alebo Amazon Prime, ukáže až čas. Zatiaľ má podľa všetkého našliapnuté tým správnym smerom a my jej všetky ďalšie kroky budeme poctivo sledovať.

O službe Facebook Watch sme už písali. Prečítajte si o tejto novinke viac v našom samostatnom článku: Video služba Facebook Watch je už dostupná všade

Podobné články